GRAINGER M07141.050.0030 Socket Head Cap Screw Button Flanged Steel M5 x 0.80, 30mm Length, 100PK | AH7UAP 38CZ64
GRAINGER M07141.050.0030 Socket Head Cap Screw, M5x0.8 Thread Size, Button Flanged, 30mm Lg., 4mm Drive Size
Item: AH7UAPModel: M07141.050.0030Cross Ref: 38CZ64
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 10.9
Drive Size 4 mm
Drive Type Hex Socket
Finish Zinc Plated
Hardness Rockwell C32-C39
Head Dia. 9.5 mm
Head Height 2.75 mm
Head Type Button Flanged
Length 30 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 30 mm