GRAINGER M07030.160.0080 Socket Head Cap Screw Low Steel M16 x 2.00, 80mm Length, 25PK | AH7TQZ 38CX62
GRAINGER M07030.160.0080 Socket Head Cap Screw, M16x2 Thread Size, Low, 80 mm Lg., 10 mm Head Ht., Plain
Item: AH7TQZModel: M07030.160.0080Cross Ref: 38CX62
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 8.8
Drive Size 14 mm
Drive Type Hex Socket
Finish Plain
Hardness Rockwell C22-C34
Head Dia. 24 mm
Head Height 10 mm
Head Type Low
Length 80 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 50 mm