GRAINGER M04132.100.0020 Flange Bolts, Steel, Class 10.9, Black Oxide, 20 mm Length, Fully Threaded, Metric | CP9LUB 38CU47
GRAINGER M04132.100.0020 Flange Bolt, M10x1.5 Thread Size, Steel, Blk Oxide, Class 10.9, FT
Item: CP9LUBModel: M04132.100.0020Cross Ref: 38CU47
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Flange Bolt
Finish Black Oxide
Flange Dia. 22 mm
Flange Type Standard
Hardness Rockwell HRC32
Head Height 9.2 mm
Head Style Hex Flange
Head Width 15 mm
Length 20 mm
Material Steel
Min. Thread Length 20 mm