Item: CQ4BKDModel: HTRT/32188-48Cross Ref: 799K86
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Inside Height 1 5/8"
Inside Width 2 5/8"
Length 4 ft.
Machinability 100%
Mechanical Finish Mill
Outside Height 2"
Outside Width 3"
Overall Length 4 ft.
System Of Measurement Imperial
Tensile Strength 65000 psi
Wall Thickness 0.188"
Yield Strength 55000 psi