GRAINGER G15-3F-12X50 Film Stock 12 Inch Width 50 Feet Length 0.003 Inch Thickness | AH2WFT 30FY22
GRAINGER G15-3F-12X50 Film Stock 12 Inch Width 50 Feet Length 0.003 Inch Thickness
Item: AH2WFTModel: G15-3F-12X50Cross Ref: 30FY22
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Color White
Impact Strength 3 lbs.
Impact Strength (lbs.) 3 lb.
Length 50 ft.
Length Tolerance -0.5" to +0.5"
Operating Temp. Range -400°F to +500°F
Tensile Strength 1500 psi
Thickness 0.003"
Width 12"
Width Tolerance -0.25" to +0.25"