GRAINGER BULK-RR-P95-106 Polyurethane Rod, Standard, 1 1/2 Inch Dia, 36 Inch Length, 95A, Amber, Semi-Clear | CQ4HZQ 784Y95
GRAINGER BULK-RR-P95-106 Polyurethane Rod, Standard, 1 1/2 Inch Dia, 36 Inch Length, 95A, Amber, Semi-Clear
Item: CQ4HZQModel: BULK-RR-P95-106Cross Ref: 784Y95
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Chemical Resistance Fair
Clarity Semi Clear
Color Amber
Compression Set 32%
Density 1.2 g/cc
Dia. Tolerance -0.01" to +0.02"
Diameter 1 1/2"
Durometer 95A
Elongation 350%
Oil Resistance Fair
Overall Length 36"