GRAINGER ARCH-BK-6-52-S Bollard Cover, 6 Inch dia | CP7RNR 3KZR3
GRAINGER ARCH-BK-6-52-S Bollard Cover, 6 Inch dia
Item: CP7RNRModel: ARCH-BK-6-52-SCross Ref: 3KZR3
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bollard Cover
Bollard Shape Round
Bollard Striping No
Color Black
Compatible Bollard Diameter 6"
Compatible Bollard Shape Round
Cover Color Black
Cover Material Low Density Polyethylene
Cover Style Decorative Smooth
Display Qty 1
For Post Size 6"
Includes Installation Tape
Inside Dia. 6 5/8"
Inside Diameter 6 7/8"
Installation Method Slide-On
Material Polyethylene
Maximum Usable Height 52"
Mounting Style Slide On
Net Weight 12 lbs.
Outside Dia. 6 7/8"
Outside Diameter 7 3/8"
Overall Height 52"