Item: CP7GGPModel: 61S1.25-24Cross Ref: 782RC9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length 24"
Length Tolerance -2" to +2"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 24"
Overall Width 1 1/4"
Temper T6511
Thickness 1 1/4"
Thickness Tolerance -0.012" to +0.012"
Width 1 1/4"
Width Tolerance -0.012" to +0.012"
Yield Strength 37000 psi