GRAINGER 5CPZ2 Poly Tubing, 4 1/2 Inch Width, 2150 Ft Roll Length, Fda Compliant, 3 Inch Core Dia
Get it by Thursday, May 21
€ 24,99 Flat Shipping + VAT € 24,99 flat shipping is applicable on orders with an aggregate weight less than 10kg. Orders exceeding 10kg will be charged default shipping rates.
5.00% off
€170.84 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Poly Tubing |
| Color | Clear |
| Core Dia. | 3" |
| Material | Low Density Polyethylene |
| Max. Operating Temp. | 180°F |
| Package Configuration | Cored Roll |
| Roll Dia. | 12" |
| Roll Length | 2150 ft. |
| Thickness | 2 mil. |
| Width | 4 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 6.59 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Product Variants
| Product | Model | Color | Thickness | Roll Dia. | Roll Length | Min. Operating Temp. | Material | Core Dia. | Max. Operating Temp. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
5CYK4 | - | 4 mil. | 12" | 1075 ft. | - | Low Density Polyethylene | 3" | 180°F | €296.00 | |
![]() |
5ZW56 | Clear | 4 mil. | 12" | 1075 ft. | - | Low Density Polyethylene | 3" | 180°F | €213.53 | |
![]() |
2EWP4 | Clear | 2 mil. | 12" | 2150 ft. | -60°F | Low Density Polyethylene | 3" | 180°F | €204.62 | |
![]() |
5CRA3 | - | 1.25 mil. | 12" | 3500 ft. | -60°F | Low Density Polyethylene | 3" | 180°F | €231.02 | |
![]() |
5CRL9 | Clear | 6 mil. | 12" | 500 ft. | - | Low Density Polyethylene | 3" | 180°F | €994.03 | |
![]() |
2EWP5 | Clear | 6 mil. | 12" | 725 ft. | -60°F | Low Density Polyethylene | 3" | 180°F | €171.27 | |
![]() |
5CPY1 | Clear | 4 mil. | 12" | 1075 ft. | -60°F | Low Density Polyethylene | 3" | 180°F | €70.70 |
Explore Products
- PLAST-O-MATIC TABRA200VT-CP-LSW Ball Valve, Air Actuated, 3-Way, Limit Stop/switch, CPVC, 2 Inch Size
- HUBBELL - BRYANT RDVCL153PW Dimmer Switch, Rotary, Single Pole, And Three Way, Cfl And Led Loads, White
- APOLLO VALVES 88A243B32F Ball Valve, Full Port, Size 1/2 Inch, Cast Steel
- BOSTON GEAR 239D-20 Hollow Output Shaft Helical Reducer, 20:1 Ratio, No Base
- GRAINGER ZUSA-HT-3326 Tubing, Epdm, 1 Inch Id, 11/2 Inch OD, 50 Ft Length, Black
- PASS AND SEYMOUR PM1502 Pull Grip, Medium Duty, Flexible Eye, T Type, 1.5 to 1.99 Inch Dia.
- SMC VALVES NVFS3400-3F Solenoid Valve, 4/5 Port Size
- WINSMITH E20MDNS41000FT Gear Reducer, Left Solid Output Shaft, Quill Input
Explore More
- KEYSHAFT
- Key Cabinets and Replacement Tags
- Drywall Specialty Tools
- Retrieving Tools
- Key Stock Assortments
- Cordless Tube and Pipe Cutters
- OIL SAFE Color-Coded Clear Tube Grease Guns, Pistol Grip
- ANSELL 70-215 Hyflex Uncoated Cut Resistant Gloves
- VIEGA PROPRESS XL-C Coupling no stop, Press x Press
- ANVIL AF035 Series Model K Lateral Sway Brace, Plain
- SPEARS VALVES PVC Inline Retrofit Ball Valve, Socket x FPT
- CASH VALVE Bronze Adjustable Back Pressure Relief Valve
- SPEARS VALVES Polyproplene Premium Actuated Pneumatic Diaphragm Valves, SR Thread, EPDM O-Ring
- VESTIL SIREN Series Warning Sirens
- OSG Cobalt Extended Length Drill Bits
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER 5CPZ2 Poly Tubing, 4 1/2 Inch Width, 2150 Ft Roll Length, Fda Compliant, 3 Inch Core Dia
€179.83 /unit




