GRAINGER 4F1X1.5-24 Flat Bar, 1 Inch Thickness, 1.5 Inch Width, 24 Inch Length, 304SS
Item: CJ2HKZModel: 4F1X1.5-24Cross Ref: 782ZK8
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -2" to +2"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 24"
Overall Width 1 1/2"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 1"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.004" to +0.004"
Yield Strength 30000 psi