GRAINGER 4F.625X5-6 Flat Bar, 0.625 Inch Thickness, 5 Inch Width, 6 Inch Length, 304SS
Item: CJ2HQQModel: 4F.625X5-6Cross Ref: 782ZF6
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance +0.125"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 6"
Overall Width 5"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.625"
Thickness Tolerance -0.005" to +0.005"
Width Tolerance -0.004" to +0.008"
Yield Strength 30000 psi