GRAINGER 4F.625X1.5-36 Flat Bar, 0.625 Inch Thickness, 1.5 Inch Width, 304SS | CJ2HJF 782ZE3
GRAINGER 4F.625X1.5-36 Flat Bar, 0.625 Inch Thickness, 1.5 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HJFModel: 4F.625X1.5-36Cross Ref: 782ZE3
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -3" to +3"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Overall Width 1 1/2"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.625"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.004" to +0.004"
Yield Strength 30000 psi