GRAINGER 4F.375X6-12 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 6 Inch Width, 12 Inch Length, 304SS
Item: CJ2HLMModel: 4F.375X6-12Cross Ref: 782Z75
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -1" to +1"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 12"
Overall Width 6"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.375"
Thickness Tolerance +0.006", -0.004"
Width Tolerance -0.004" to +0.006"
Yield Strength 30000 psi