GRAINGER 4F.375X4-36 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 4 Inch Width, 36 Inch Length, 304SS
Item: CJ2HKKModel: 4F.375X4-36Cross Ref: 782Z73
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -3" to +3"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Overall Width 4"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.375"
Thickness Tolerance -0.005" to +0.005"
Width Tolerance -0.005" to +0.005"
Yield Strength 30000 psi