GRAINGER 4F.375X1.75-6 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 1.75 Inch Width, 304SS | CJ2HXV 782Z54
GRAINGER 4F.375X1.75-6 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 1.75 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HXVModel: 4F.375X1.75-6Cross Ref: 782Z54
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance +0.125"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 6"
Overall Width 1 3/4"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.375"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.004" to +0.004"
Yield Strength 30000 psi