GRAINGER 4F.375X1.5-36 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 1.5 Inch Width, 304SS | CJ2HKF 782Z53
GRAINGER 4F.375X1.5-36 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 1.5 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HKFModel: 4F.375X1.5-36Cross Ref: 782Z53
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -3" to +3"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Overall Width 1 1/2"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.375"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.004" to +0.004"
Yield Strength 30000 psi