GRAINGER 4F.375X.75-6 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 0.75 Inch Width, 304SS | CJ2HNY 782Z38
GRAINGER 4F.375X.75-6 Flat Bar, 0.375 Inch Thickness, 0.75 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HNYModel: 4F.375X.75-6Cross Ref: 782Z38
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance +0.125"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 6"
Overall Width 3/4"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 0.375"
Thickness Tolerance -0.002" to +0.002"
Width Tolerance -0.004" to +0.004"
Yield Strength 30000 psi