GRAINGER 4F.25X4-12 Flat Bar, 0.25 Inch Thickness, 4 Inch Width, 12 Inch Length, 304SS
Item: CJ2HRHModel: 4F.25X4-12Cross Ref: 782Z14
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -1" to +1"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 12"
Overall Width 4"
Thickness 1/4"
Thickness Tolerance -0.005" to +0.005"
Width Tolerance -0.01" to +0.01"
Yield Strength 30000 psi