GRAINGER 4F.25X3.5-24 Flat Bar, 0.25 Inch Thickness, 3.5 Inch Width, 304SS | CJ2HKL 782Z11
GRAINGER 4F.25X3.5-24 Flat Bar, 0.25 Inch Thickness, 3.5 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HKLModel: 4F.25X3.5-24Cross Ref: 782Z11
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -2" to +2"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 24"
Overall Width 3 1/2"
Thickness 1/4"
Thickness Tolerance -0.005" to +0.005"
Width Tolerance -0.01" to +0.01"
Yield Strength 30000 psi