GRAINGER 4F.125X3-12 Flat Bar, 0.125 Inch Thickness, 3 Inch Width, 12 Inch Length, 304SS
Item: CJ2HVDModel: 4F.125X3-12Cross Ref: 782YR2
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -1" to +1"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 12"
Overall Width 3"
Tensile Strength Not Rated
Thickness 1/8"
Thickness Tolerance -0.003" to +0.003"
Width Tolerance -0.008" to +0.008"
Yield Strength 30000 psi