GRAINGER 3H1.375-36 Hex Bar, 1 3/8 Inch Hex Width, 36 Inch Overall Length, Stainless Steel
Item: CQ6GWXModel: 3H1.375-36Cross Ref: 782X14
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Heat Treatable Yes
Hex Width 1 3/8"
Includes Material Certificate Yes
Length 36"
Length Tolerance -3" to +3"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Tensile Strength Not Rated
Width Tolerance -0.006" to 0"
Yield Strength 30000 psi