GRAINGER 24188S100-C10 Bar Grating Smooth 36 Inch Width 1 Inch Height | AJ2FFQ 49N234
GRAINGER 24188S100-C10 Bar Grating Smooth 36 Inch Width 1 Inch Height
Item: AJ2FFQModel: 24188S100-C10Cross Ref: 49N234
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1.19"
Bearing Bar Thickness 0.188"
Cross Bar Spacing 4"
Grade Grade 304
Height 1"
Material Stainless Steel
Material Grade Grade 304
Overall Height 1"
Overall Length 10 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangle
Span 120"
Standards Astm A-167
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 36"