GRAINGER 24188R100-C4 Bar Grating Serrated 36 Inch Width 1 Inch Height | AJ2FHB 49N267
GRAINGER 24188R100-C4 Bar Grating Serrated 36 Inch Width 1 Inch Height
Item: AJ2FHBModel: 24188R100-C4Cross Ref: 49N267
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1.19"
Bearing Bar Thickness 0.188"
Cross Bar Spacing 4"
Grade Grade 304
Height 1"
Material Stainless Steel
Material Grade Grade 304
Overall Height 1"
Overall Length 4 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangle
Standards Astm A-167
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 36"