GRAINGER 23125S100-B8 Metal Grating Smooth 36 Inch Width 1 Inch Height | AJ2FJT 49N306
GRAINGER 23125S100-B8 Metal Grating Smooth 36 Inch Width 1 Inch Height
Item: AJ2FJTModel: 23125S100-B8Cross Ref: 49N306
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bearing Bar Spacing 1.188"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
Height 1"
Material Aluminum
Material Grade Grade 6063
Overall Height 1"
Overall Length 8 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangle
Span 96"