GRAINGER 22188S125-B4 Bar Grating Smooth 24 Inch Width 1.25 Inch Height | AJ2FCZ 49N104
GRAINGER 22188S125-B4 Bar Grating Smooth 24 Inch Width 1.25 Inch Height
Item: AJ2FCZModel: 22188S125-B4Cross Ref: 49N104
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 3/16"
Cross Bar Spacing 4"
Finish Galvanized
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Galvanized
Height 1 1/4"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1 1/4"
Overall Length 4 ft.
Overall Width 24"
Shape Rectangular Grating
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 24"