GRAINGER 22125S100-C12 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 1.0 Inch Height | AH8EAR 38MG75
GRAINGER 22125S100-C12 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 1.0 Inch Height
Item: AH8EARModel: 22125S100-C12Cross Ref: 38MG75
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 1/8"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Galvanized
Height 1"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1"
Overall Length 12 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangular Grating
Span 144"
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 36"