GRAINGER 21250S125-B10 Bar Grating Smooth 24 Inch Width x 1.25 Inch Height | AH8DYJ 38MD16
GRAINGER 21250S125-B10 Bar Grating Smooth 24 Inch Width x 1.25 Inch Height
Item: AH8DYJModel: 21250S125-B10Cross Ref: 38MD16
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.250"
Bar Thickness (in.) 1/4"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 1/4"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Plain
Height 1 1/4"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1 1/4"
Overall Length 10 ft.
Overall Width 24"
Shape Rectangular Grating
Span 120"
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 24"