GRAINGER 21188S125-TRD5 Bar Grating Smooth 12.13 Inch Width x 1.25 Inch Height | AH8DZU 38MF28
GRAINGER 21188S125-TRD5 Bar Grating Smooth 12.13 Inch Width x 1.25 Inch Height
Item: AH8DZUModel: 21188S125-TRD5Cross Ref: 38MF28
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Height 1 1/4"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 3/16"
End Plate Height 2 1/2"
For Use Outdoors Yes
Height 1 1/4"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Mounting Hole Spacing 7"
Nosing Surface Diamond Plate
Number Of Bearing Bars 10
Shape Bar Stair Tread
Span 36"
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Tread Depth 12 1/8"
Tread Finish Plain
Tread Width 36"