GRAINGER 21188S100-C6 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 1.0 Inch Height | AH8EAU 38MG87
GRAINGER 21188S100-C6 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 1.0 Inch Height
Item: AH8EAUModel: 21188S100-C6Cross Ref: 38MG87
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 3/16"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Plain
Height 1"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1"
Overall Length 6 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangular Grating
Span 72"
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 36"