GRAINGER 21125S100-C10 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 2.0 Inch Height | AH8EDA 38ML74
GRAINGER 21125S100-C10 Bar Grating Smooth 36 Inch Width x 2.0 Inch Height
Item: AH8EDAModel: 21125S100-C10Cross Ref: 38ML74
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Plain
Height 2"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1"
Overall Length 10 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangular Grating
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 36"