GRAINGER 20250S150-B4 Bar Grating Smooth 24 Inch Width 1.5 Inch Height | AJ2EZL 49M958
GRAINGER 20250S150-B4 Bar Grating Smooth 24 Inch Width 1.5 Inch Height
Item: AJ2EZLModel: 20250S150-B4Cross Ref: 49M958
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.250"
Bearing Bar Thickness 1/4"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Black Painted
Height 1 1/2"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1 1/2"
Overall Length 4 ft.
Overall Width 24"
Shape Rectangular Grating
Span 48"
Surface Smooth
Top Surface Smooth
Width 24"