GRAINGER 18H1.625-36 Carbon Steel Hex Bar, 1 5/8 Inch Hex Width, 36 Inch Overall Length
Item: CP8TXLModel: 18H1.625-36Cross Ref: 782TF2
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Fabrication Cold Finished
Finish Mill
Heat Treatment No Heat Treatment
Hex Width 1 5/8"
Length 36"
Length Tolerance -3" to +3"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Tolerance Rating Standard
Width Tolerance -0.002" to 0"
Yield Strength 54000 psi