GRAINGER 18H.687-36 Carbon Steel Hex Bar, 11/16 Inch Hex Width, 36 Inch Overall Length
Item: CP8TYBModel: 18H.687-36Cross Ref: 782TD8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Heat Treatment No Heat Treatment
Hex Width 11/16"
Length 36"
Length Tolerance -3" to +3"
Machinability 78%
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Tolerance Rating Standard
Width Tolerance -0.002" to 0"
Yield Strength 54000 psi