GRAINGER 18F1.75X4-24 Carbon Steel Rectangular Bar, 1.75 Inch Thick-0.005 In, 4 Inch X 24 Inch Size
Item: CP8QEXModel: 18F1.75X4-24Cross Ref: 782W78
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Heat Treatment No Heat Treatment
Length 24"
Machinability 78%
Mechanical Finish Mill
Overall Length 24"
Overall Width 4"
Tolerance Rating Undersized
Width 4"
Width Tolerance -0.006"
Yield Strength 54000 psi