Item: CP8QEEModel: 18F1.75X2.5-24Cross Ref: 782W65
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Heat Treatment No Heat Treatment
Length 24"
Machinability 78%
Mechanical Finish Mill
Overall Length 24"
Overall Width 2 1/2"
System Of Measurement Imperial
Tensile Strength 80000 psi
Tolerance Rating Undersized
Width 2 1/2"
Width Tolerance -0.005"
Yield Strength 54000 psi