Item: CP8PJQModel: 18F.625X2.5-12Cross Ref: 782UY5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Heat Treatment No Heat Treatment
Length 12"
Length Tolerance -1" to +1"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 12"
Overall Width 2 1/2"
System Of Measurement Imperial
Tensile Strength 80000 psi
Thickness Tolerance -0.003"
Tolerance Rating Undersized
Width 2 1/2"
Width Tolerance -0.005"
Yield Strength 54000 psi