GENERAL ELECTRIC TKMA3T1200 Molded Case Circuit Breaker, K1200 Line, 3P, 1200A, 600VAC
Product Specifications:
| Item | Miniature Circuit Breaker |
| Amps | 1200A |
| Number Of Poles | 3 |
| Voltage | 600V AC |
| Voltage Type | AC |
Product Details:
- Plug-in mounting for smooth installation
- Rated 1200A, ideal for TKMA & THKMA molded case circuit breaker frames