GENERAL ELECTRIC THQD32225ST1 Molded Case Circuit Breaker, Q Line, 3 Pole, 225A, 240VAC
Product Specifications:
| Item | Miniature Circuit Breaker |
| Amps | 225A |
| Frame Type | TQD |
| Number Of Poles | 3 |
| Voltage | 240V AC |
| Voltage Type | AC |
Product Details:
- 120 / 240VAC shunt trip for protection against sudden current surges