- Accommodates a factory-installed shunt trip (120VAC) for remote opening of contacts through a secondary power source
- UL-listed
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Explore Products
- UNIWELD 144-1 Cutting Tip, Thickness 3/8 Inch, Drill Size 56
- DYNABRADE 22269
- SMC VALVES PVC CHK 426-8B8B-F Ball Cone Spring Check Valve 1/2 Inch
- DYNABRADE 22599
- OSG 3103017 Corner Radius End Mill, Carbide, Wxs, 3 mm Milling Dia., 25 mm Neck Lg, 2 Flutes
- EATON N48B28B30CUNV Non Linear Transformer, Non-Ventilated, 3-Phase, PV 480V, SV 208Y/120V, 30 KVA
- OSG 220-0960 Screw Machine Drill Bit, #41 Size, 1 13/16 Inch Overall Length
Explore More
- KEYSHAFT
- Anchor Bolts
- Water Heater Accessories
- Mud Mixers Mashers and Pans
- Ear Muffs
- Oil Seals
- MEMPHIS GLOVE Big Jake Full Leather Back Premium A+ Side Leather Palm Work Gloves
- DESTACO 323-R Series Pull Action Latch Clamps
- VIEGA PROPRESS XL-C Adapter Flange, Copper, Press x Flange
- ANVIL AS781 Series Open Angle Connectors, 4-Hole
- SMC VALVES PVC Inline Ball Valve, FNPT x MNPT
- EATON M22 Series Keys
- COTTERMAN PC Series Portable Crossovers
- HILMAN ROLLERS Omni-Skates
- AMERICAN TORCH TIP Air-Cooled Torch Packages, Flex, 150 Amp
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GENERAL ELECTRIC THQB2120ST1 Molded Case Circuit Breaker, 20A, 1 Phase, 10kAIC@120V