- Ideal for THFK & TFK molded case circuit breaker frames
- UL-listed
Product Variants
| Model | Number Of Poles | Price | |
|---|---|---|---|
Explore Products
- 80/20 13-1520 M10 x 20 mm SHCS, Blue
- ADAPT-ALL 5006L-28-16C
- BALDOR / DODGE 114873 5040 X 2-15/16 KW 5040 X 2-15/16 Keyway Bushing
- TENNSCO 1897LO Open Upright, 18 Inch Depth, 97 Inch Height
- APPROVED VENDOR SF128BE Drill Bushing Type Slip Fixed Drill Size # 56
- ADAPT-ALL 9046-04-04 Elbow, 90 deg., Male 0.25 BSPP x Female 0.25 BSPP, Carbon Steel
- DORIAN MS-25-HS-CP
Explore More
- KEYSHAFT
- Plug-In Wall Switch Timers
- Laboratory Clamps and Supports
- Manual Balancing Valves
- Stainless Steel Square Tube Stock
- Gearbelt Idlers
- TRITAN SBLF Series 2-Bolt Flange Mount Bearings
- MUELLER INDUSTRIES 105MAT Silent Check Valves
- MUELLER INDUSTRIES 107MAT Silent Check Valves
- MUELLER INDUSTRIES 792F Duplex Basket Strainers
- BRADY Pipe Marker, Instrument Air
- MARTIN SPROCKET Cast Iron Bevel Gears, 8 Diametral Pitch
- JJ KELLER Driver Qualification Files
- SMC VALVES Mxy Series Slide Table
- VESTIL JIB-P Series Multi-Station Transportable Jib Cranes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GENERAL ELECTRIC TFK236T080 Interchangeable Trip Unit, 80A, 600VAC, Three Poles