GENERAL ELECTRIC FBN36TE080RV Bolt On Circuit Breaker Fb 80 Amp 600vac 3p 65kaic@480v | AG8NFJ
GENERAL ELECTRIC FBN36TE080RV Bolt On Circuit Breaker Fb 80 Amp 600vac 3p 65kaic@480v
Item: AG8NFJModel: FBN36TE080RV
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Bolt On Circuit Breaker
Aic Rating 65 kAIC @ 480V
Amps 80A
Frame Type FB
Number Of Poles 3
Voltage 600V