GENERAL ELECTRIC FBN36TE015RV Bolt On Circuit Breaker Fb 15 Amp 600vac 3p 65kaic@480v | AG8NEZ
GENERAL ELECTRIC FBN36TE015RV Bolt On Circuit Breaker Fb 15 Amp 600vac 3p 65kaic@480v
Item: AG8NEZModel: FBN36TE015RV
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Bolt On Circuit Breaker
Aic Rating 65 kAIC @ 480V
Amps 15A
Frame Type FB
Number Of Poles 3
Voltage 600V