IRON HORSE HMC-22B30-11-CS Iec Contactor, 22A, 3 N.O. Power Poles, 1 N.O./1 N.C. Auxiliary Contacts
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | IEC Magnetic Contactor |
| Product Datasheet | automation-direct-hmx1-padt-or.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.36 |
Explore Products
- METRIC BLUE UST176223 Metric Socket Head Cap Screw, M5x0.8 Thread Size, Socket, 25mm Lg., 5mm Head Ht.
- APPLETON ELECTRIC MC7075J120 High Pressure Sodium Ballast, 70W Rating
- WINSMITH E30CDTS33000DN Gear Reducer, 3-Piece Coupled Input Output Shaft
- PROTEKTIVE PAK 1002020 Static Shield Bag, 1000 Series Metal-In, 505 x 505mm Size
- SIEMENS 52PP2D9GB Illuminated Push Button, Maintained Pull/Maintained Push, Amber
- VERMONT GAGE 112114520 Pin Gage, Class ZZ, Go, Steel, 14.52 mm Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Sander Polisher Accessories
- Machine Stands
- Motion Sensor Accessories
- Unitized Non-Woven Wheels
- Fiber Optic Cable
- CONDOR Goatskin Leather Gloves, White
- CONDOR Coated Gloves, Palm Dipped, Latex, Kevlar, 10 Gauge
- VIEGA PROPRESS Dielectric Union Zero Lead Bronze Press x FNPT
- CHICAGO PNEUMATIC CP3850 Series Angle Wheel Grinders
- ANVIL AS560 Series Channels, Solid
- PARKER U-bolt Mounting
- BRADY 5920 Series, Number Label
- MILWAUKEE VALVE Ultrapure Ball Valves
- MAGLINER Wings
- DAYTON Gear Sets
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.