IRON HORSE HMC-18B30-11-DS Iec Contactor, 18A, 3 N.O. Power Poles, 1 N.O./1 N.C. Auxiliary Contacts
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
| Item | IEC Magnetic Contactor |
| Product Datasheet | automation-direct-hmx1-padt-or.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.47 |
| HS code | 853649 |
| Country of Origin | KR |
Documentation:
Explore Products
- OSG 1135708 Straight Flute Tap, 7/8 Inch - 14 Thread Size, 1 5/8 Inch Thread Lg, TiCN, H4, Taper
- STEARNS BRAKES 1082011H2HLF Brake Assembly
- BLACKBURN (T&B) 54510 Copper Two Way Splice, Max 35kV, Wire Size 2/0 AWG 45
- NEWCO 7983A24.2X16
- SIOUX CHIEF 844-24I
Explore More
- KEYSHAFT
- Class 2 Transformers
- Flexible Gas Connectors
- Pressure Washer Nozzles
- Connector Tools
- Jet Pump Systems
- ACCURIDE 3600 Series Heavy Duty Full Extension Slides
- MECHANIX TAA M-Pact 3 Covert Tactical Impact Resistant Gloves
- ANSELL 70-225 Hyflex Reversible Cut Resistant Gloves
- RUD CHAIN VLBS-U-LT Load Rings For Welding
- STRANCO INC Vehicle Placard, Spontaneously Combustible
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS 4 Plex Portable Boxes, 4 inch, Square
- PASS AND SEYMOUR Keystone BNC Connectors
- MARTIN SPROCKET Bored To Size Type Roller Chain Sprockets, 41 Chain Number
- SIOUX CHIEF Brass Pipe Nipples, Yellow
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.