FABORY L39350.080.0112 Cotter Pin, 112 mm Lg., Steel, 8 mm Pin Dia.
Product Specifications:
| Item | Cotter Pin |
| Finish | Zinc Plated |
| Length | 112 mm |
| Material | Steel |
| Material Grade/class | Ungraded |
| Pin Dia. | 8 mm |
| Pin Type | Extended Prong |
| Product Type | Cotter Pin |
| Shank Length | 123.5 mm |