| Ansi Code | SS190DA204181M |
| Compatible Collet Series | DA200 Series |
| Compatible Collet Wrench | DA04 Series Double Angle Collets |
| Coolant Fed | Non Coolant Through |
| For Use With | DA04 Series Double Angle Collets |
| Measurement System | Metric |
| Nose Dia. | 21.5 mm |
| Overall Length | 181 mm |
| Shank Dia. | 3/4" |
| Shank Diameter | 0.75" |