ERICKSON PSC63TTGL04080M Shrink Fit Tool Holder, 63.00 mm Shank Dia | CP4TMH 302YX5
ERICKSON PSC63TTGL04080M Shrink Fit Tool Holder, 63.00 mm Shank Dia
Item: CP4TMHModel: PSC63TTGL04080MCross Ref: 302YX5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Tool Holder
Coolant Fed Coolant Through
Features Accuracy: 3 Microns Or Less, End Axial Adjustment
Hole Dia. 4 mm
List Number PSC63TTGL04080M
Measurement System Metric
Nose Dia. 10 mm
Overall Length 118 mm
Projection 80 mm
Shank Dia. 63 mm