ERICKSON PSC63HC14080M Hydraulic Chuck, Taper Shank, PSC63 Taper Size, 14 mm Shank Dia, 63 mm Hole Dia | CP4PRJ 302XL2
ERICKSON PSC63HC14080M Hydraulic Chuck, Taper Shank, PSC63 Taper Size, 14 mm Shank Dia, 63 mm Hole Dia
Item: CP4PRJModel: PSC63HC14080MCross Ref: 302XL2
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Chuck
Ansi Number PSC63HC14080M
Coolant Fed Coolant Through
Hole Dia. 63 mm
Nose Dia. 33.6 mm
Overall Length 118 mm
Projection 80 mm
Shank Dia. 14 mm
Shank Type Taper
Taper Size PSC63
Tool Depth 42.5 mm