ERICKSON HSK80ACS40070M Shell Mill Holder, Hsk80A Taper Size, 40.00 mm Pilot Dia, 70.00 mm Projection | CP4RMM 302PF2
ERICKSON HSK80ACS40070M Shell Mill Holder, Hsk80A Taper Size, 40.00 mm Pilot Dia, 70.00 mm Projection
Item: CP4RMMModel: HSK80ACS40070MCross Ref: 302PF2
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shell Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Overall Length 137 mm
Pilot Dia. 40 mm
Pilot Length 41 mm
Projection 70 mm
Shank Dia. 80 mm