ERICKSON HSK100ASMC32050M Shell Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 32.00 mm Pilot Dia, 50.00 mm Projection | CP4RKF 302WG1
ERICKSON HSK100ASMC32050M Shell Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 32.00 mm Pilot Dia, 50.00 mm Projection
Item: CP4RKFModel: HSK100ASMC32050MCross Ref: 302WG1
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Shell Mill Holder
Coolant Fed Coolant Through
Overall Length 123.4 mm
Pilot Dia. 32 mm
Pilot Length 23.5 mm
Projection 50 mm
Shank Dia. 100 mm